Rząd Tajlandii zamierza codziennie ewakuować 600 Tajów z Izraela

PEKIN (NNT) – Premier Tajlandii Srettha Thavisin udzielił wywiadu w Pekinie w Chinach, mówiąc, że jest zasmucony wiadomością o śmierci innego obywatela Tajlandii w Izraelu, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 30.

W świetle tego rząd współpracuje ze wszystkimi właściwymi stronami, aby przyspieszyć ewakuację tajskich pracowników z obszaru objętego wojną.

Premier Srettha powiedział: „Obecnie jesteśmy w stanie wylecieć średnio 400 Tajów dziennie i spodziewamy się, że liczba ta wzrośnie do 600 osób dziennie. Jesteśmy przekonani, że do końca tego miesiąca będziemy w stanie pomóc wszystkim Tajlandczykom, którzy złożyli wniosek o powrót”.

Premier Tajlandii wezwał również niezdecydowanych Tajów, aby już teraz podjęli decyzję ze względu na swoje bezpieczeństwo, ponieważ sytuacja prawdopodobnie będzie się przeciągać.

„Chcę, aby Tajowie w Izraelu podjęli teraz decyzję i wrócili do domu. Rząd jest gotowy i dołoży wszelkich starań, aby przewieźć ludzi tak szybko i bezpiecznie, jak to możliwe. Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie koordynować działania z ambasadą, aby zapewnić loty, które zabiorą Tajów w bezpieczne miejsce przed powrotem do kraju” – powiedział premier Srettha.

Premier Srettha spotkał się z Sekretarzem Generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Anténio Guterresem i przywódcami wielu krajów. Wszyscy wyrazili zaniepokojenie eskalacją przemocy w Izraelu i wyrazili nadzieję, że konflikt prędzej czy później zakończy się.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.