Premier Tajlandii wzywa do ewakuacji wszystkich tajskich pracowników w Izraelu

Tajlandia -

Premier Tajlandii Srettha Thavisin wezwała do ewakuacji wszystkich tajskich pracowników w Izraelu, którzy chcą wrócić do domu do końca tego miesiąca, czyli października 2023 r., poprzez zwiększenie liczby lotów.

Premier Srettha dołączył do spotkania w Centrum Szybkiego Reagowania: RRC w Ministerstwie Spraw Zagranicznych na początku tego tygodnia w sprawie kryzysu w Izraelu.

Premier Srettha powiedział: „Liczba ofiar śmiertelnych w Tajlandii w Izraelu wzrosła do co najmniej 28 osób, 16 zostało rannych, a 17 jest przetrzymywanych jako zakładników. Codziennie musimy ewakuować od 200 do 400 Tajów, którzy obecnie utknęli. Sytuacja w zakresie ewakuacji nie jest obecnie dobra i musimy działać tak szybko, jak to możliwe”.

„W ciągu tego miesiąca odbędą się 32 walki różnych linii lotniczych o 5,700 Tajów. To jednak wciąż za mało, bo już ponad 7,000 tysięcy Tajów chce wrócić do domu. Liczba ta rośnie z dnia na dzień, a Tajowie na miejscu chcą wyjechać”.

„Około 400 zasadniczo bezdomnych lub wysiedlonych Tajów może przebywać w schronisku w ambasadzie Tajlandii w Izraelu, co jest dobrą liczbą. Jednak loty ewakuacyjne nie wystarczą. Obecnie istnieją dwie możliwości ewakuacji: bezpośrednie loty z Izraela do Tajlandii oraz inne loty z postojem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii i na Cyprze przed przejściem na inne loty do Tajlandii”. Srettha podsumował.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.