Przywódcy Chin i Tajlandii budują bliższe stosunki na spotkaniu w Pekinie

Krajowy-

19 października 2023 r. premier Tajlandii Settha Thavisin i prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping odbyli spotkanie dyplomatyczne w Pekinie w Chinach.

Obaj przywódcy podkreślili wieloletnią przyjaźń i współpracę między Tajlandią a Chinami jako bliskimi krewnymi, nazywając siebie „Braterstwem”.

Settha i chiński przywódca Xi podkreślili strategiczny i ścisły charakter stosunków tajsko-chińskich, promując ciągłą wymianę na wysokim szczeblu i wspierając mocne podstawy ich więzi dyplomatycznych. Settha zaprosił prezydenta Xi do złożenia wizyty w Tajlandii z okazji 50. rocznicy nawiązania formalnych stosunków dyplomatycznych w 2025 r., która odbędzie się w Tajlandii w celu dalszego zacieśnienia stosunków między obydwoma krajami.

Podczas spotkania obie strony omówiły różne kluczowe kwestie. Settha podkreśliła znaczenie turystyki jako polityki, która może zapewnić szybkie korzyści i tymczasowe zwolnienia z obowiązku wizowego dla obywateli Chin.
Settha złożył także kondolencje chińskim turystom, którzy stracili życie i zostali ranni incydent strzelecki w Siam Paragon, podkreślając pełne wsparcie rządu Tajlandii dla ofiar i ściganie sprawcy.

Ponadto Settha podkreśliła znaczenie zapewnienia bezpieczeństwa turystów międzynarodowych i zaproponowała dyskusję na temat wzajemnych zwolnień z obowiązku wizowego.
Jeśli chodzi o współpracę w zakresie bezpieczeństwa, Chiny potwierdziły swoje partnerstwo z Tajlandią w celu wyeliminowania przestępczości międzynarodowej dotykającej oba kraje, w tym cyberprzestępczości, oszustw telefonicznych, handlu ludźmi i handlu narkotykamiing.


Po spotkaniu z prezydentem Xi Settha udał się do Riyadu w Arabii Saudyjskiej na inauguracyjny szczyt ASEAN-Państwa Arabskie, aby dalej angażować się w dyskusje dyplomatyczne w dniach 20–21 października 2023 r.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/