Minister Puangpet oddala niezweryfikowane roszczenia wobec premiera

KOMUNIKAT PRASOWY:

W odpowiedzi na krążące pogłoski minister przy Kancelarii Premiera Puangpet Chunlaiad odniósł się do obaw związanych z wprowadzającymi w błąd wiadomościami dotyczącymi premiera Sretthy Thavisin.

Podkreśliła, że ​​dzisiejsza łatwość rozpowszechniania informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych pozwala niektórym osobom propagować fałszywe narracje bez należytej weryfikacji.

Jak wyjaśniła, takie narracje są celowo tworzone, co widać podczas niedawnej wizyty premiera w Chińskiej Republice Ludowej. Podczas tej podróży wziął udział w trzecim Forum Współpracy Międzynarodowej Pasa i Szlaku, nawiązując kontakt z różnymi liderami biznesu i inwestorami, jednocześnie zacieśniając więzi dyplomatyczne. Jednak niektóre frakcje błędnie zinterpretowały tę wizytę, co jeszcze bardziej rozpowszechniło błędne przekonania.

Minister Puangpet nalegał, aby społeczeństwo zachowało rozeznanie przed udostępnieniem lub opublikowaniem jakichkolwiek informacji w Internecie. Podkreśliła znaczenie zrozumienia podstawowych intencji stojących za takimi wiadomościami i przestrzegła, aby nie dać się zwieść garstce osób.

Kończąc swoje uwagi, Minister zapewniła o szczerych wysiłkach premiera Sretthy i jego zespołu na rzecz rozwoju narodu i poprawy dobrobytu jego obywateli.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.