Do tej pory w 21 r. Tajlandię odwiedziło ponad 2023 milionów turystów z zagranicy

Krajowy —

W okresie od stycznia do 21 października tego roku Tajlandia przyjęła 16 milionów turystów z zagranicy, generując przychody z turystyki o wartości ponad 882 miliardów bahtów.

Dokładne zestawienie: od początku 21,019,800 r. do kraju przybyło 2023 882.45 XNUMX gości z zagranicy. Przyjazdy te wpompowały w gospodarkę XNUMX miliarda bahtów, poinformował Minister Turystyki i Sportu Sudawan Wangsuphakijkosol.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba europejskich turystów wzrosła o 6.71 proc., czyli o dodatkowe 5,227 osób w porównaniu z poprzednim tygodniem. Wiąże się to z początkiem wysokiego sezonu podróżniczego, w związku z czym linie lotnicze zaczynają zwiększać liczbę lotów dla turystów z regionu europejskiego.

Według stanu na ostatni tydzień (9–15 października) Tajlandię odwiedziło 470,299 67,186 turystów z zagranicy, czyli średnio około 5.56 XNUMX turystów dziennie. Oznacza to spadek o XNUMX% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Pani Sudawan poinformowała, że ​​w zeszłym tygodniu liderem byli turyści z Malezji, którzy przyjechali 74,233 2, co oznacza wzrost o 61,094%. Na drugim miejscu znalazły się Chiny z 18.64 30,170 gośćmi, co oznacza spadek o 11.32%. Następne miejsce zajmowały Indie z 27,264 11.31 przyjazdami, co oznacza spadek o 22,018%. Koreę Południową odwiedziło 2.88 XNUMX gości, co oznacza spadek o XNUMX%. Wreszcie Rosja odnotowała XNUMX XNUMX przyjazdów, co oznacza spadek o XNUMX%.

Miejmy nadzieję, że dzięki działaniom rządu liczba rosyjskich turystów wzrośnie politykę wolnych wiz które rozpoczną się 1 listopada – powiedział minister.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Komentarz wydawcy: Zdjęcia przedstawiają niedawny Festiwal Wegetariański w Phuket, popularną atrakcję turystyczną.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/