Wierni wspinają się po drabinie brzytwowej w chińskich świątyniach w Phuket – WYCIECZKA FOTO/WIDEO

Phuket -

Około sześćdziesięciu wielbicieli wspięło się po wysokiej, ostrej jak brzytwa drabinie w chińskich świątyniach w Phuket podczas niedawnego Festiwalu Wegetariańskiego.

W sobotni wieczór (21 października brst) w chińskim sanktuarium Bang Neow przy Phuket Road w Talad Yai w mieście Phuket oraz w chińskim sanktuarium Sam Kong przy Yaowarad Road w Sam Kong w Rassada odbył się rytuał wspinania się po drabinie ostrej brzytwy.

Ponad 40 wielbicieli wspięło się po wysokiej jak brzytwa drabinie składającej się z 72 stopni w chińskim sanktuarium Bang New i około 20 wielbicieli w chińskim sanktuarium Sam Kong.

Wspinanie się po ostrych jak brzytwa drabinach ma na celu zademonstrowanie swojego oddania bogom, pokazanie, że brzytwy nie mogą ich skrzywdzić, a także uwolnienie od ciężaru nieszczęsnych rzeczy i złej karmy od ludzi obserwujących rytualną ceremonię.

Podobne artykuły:

Ustalono daty corocznego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, który będzie trwał dziewięć dni od 15 do 23 października 2023 r. i obejmować będzie wiele zaplanowanych rytuałów, rytuałów pożegnalnych i procesji ulicznych.

Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie rozpoczął się po wzniesieniu słupa Go Teng w ubiegły weekend.

Wczoraj, 16 października 2023 r., w chińskim sanktuarium Jor Su Kong Naka w Wichit rozpoczął się pierwszy dzień ulicznej procesji festiwalu wegetariańskiego.

Szósty dzień Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket był kontynuowany procesją uliczną prowadzoną przez chińskie sanktuarium Bang Neow w mieście Phuket.

Dziś, 2,000 października 21 r., ponad 2023 wielbicieli przyłączyło się do wegetariańskiej procesji ulicznej w słynnym sanktuarium Jui Tui Tao Bo Geng.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.