Premier Tajlandii zabiega o zacieśnienie więzi z Arabią Saudyjską

Krajowy-

10 października 30 r. o godzinie 21:2023 premier Tajlandii Srettha Thavisin publicznie ujawniła spotkanie z ambasadorem Tajlandii w Arabii Saudyjskiej. Dyskusje skupiały się na aspektach rolnictwa, handlu i inwestycji.

Tajlandia chciała wzmocnić stosunki dyplomatyczne z Arabią Saudyjską oraz jeszcze bardziej zwiększyć handel międzynarodowy i inwestycje.

Arabia Saudyjska charakteryzowała się rosnącymi wpływami z handlu produktami petrochemicznymi i ropą naftową, które stanowiły duże obszary portfela inwestycyjnego.

Srettha uznała znaczenie promowania inwestycji w tajskie megaprojekty, takie jak projekty kolei elektrycznych i proponowany „tajski most lądowy”, w przypadku którego każdy sektor biznesowy musi być na tej samej stronie.

Przeczytaj niedawny artykuł na temat udzielenia przez premiera Tajlandii pełnego wsparcia Arabii Saudyjskiej będącej gospodarzem mistrzostw świata.

Jednakże, w miarę możliwości, tajski Minister Rolnictwa i Spółdzielczości wraz z sektorem prywatnym chciałby przeprowadzić przyszłą dyskusję na temat rolnictwa i hodowli z sektorami prywatnymi Arabii Saudyjskiej: SALIC i SABIC. W odpowiedzi na prośbę Tajlandii SALIC i SABIC z radością przyjęły zaproszenie i chętnie wspierały współpracę międzynarodową.

Dokładny termin rozmów nie jest jeszcze ostateczny.

SABIC to jeden z największych producentów chemii rolniczej na świecie, któremu regularnie patronuje tajski prywatny sektor biznesowy.

Srettha skomentowała także duże wsparcie ze strony prywatnego sektora przedsiębiorstw Arabii Saudyjskiej i starała się nawiązać z nim dalsze bliskie stosunki.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.