Muzułmański przywódca duchowy w Tajlandii umiera kilka dni po tym, jak jego brat został zadźgany nożem

KOMUNIKAT PRASOWY:

Po ogłoszeniu przez Biuro Szejka Islamu dotyczącego JE Pana Aziza Phitakkumpona, 18. Szejka Islamu Królestwa Tajlandii, który otrzymywał leczenie pod Patronatem Królewskim w szpitalu Chulalongkorn i powrócił na łaskę Allaha w niedzielę 22 października 2023 r. , Ministerstwo Spraw Zagranicznych pragnie złożyć najszczersze kondolencje jego rodzinie i społeczności muzułmańskiej w Tajlandii z powodu tej smutnej okazji jego śmierci. Niech łaska Allaha będzie z wami w tej trudnej i ponurej chwili.

W ubiegłą sobotę 42-letni mężczyzna zaatakował swojego brata, 71-letniego Loha Phitakkumpola, 50-centymetrowym nożem, po czym wielokrotnie dźgnął go na poboczu drogi w dzielnicy Sing Nakhon w Songkhla.

Podejrzany, Rohim Kongkalimeen, mieszkaniec okolicy, który według doniesień znajdował się pod wpływem narkotyków, został zatrzymany przez policję. Niestety Loh zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu Songkhla.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.