Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: procesje uliczne podczas festiwalu wegetariańskiego i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okresy od poniedziałku 16 października 2023 r. do niedzieli 22 października 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie rozpoczął się po wzniesieniu słupa Go Teng w ubiegły weekend.
  2. Wczoraj, 16 października 2023 r., w chińskim sanktuarium Jor Su Kong Naka w Wichit rozpoczął się pierwszy dzień ulicznej procesji festiwalu wegetariańskiego.

Dziś, 2,000 października 21 r., ponad 2023 wielbicieli przyłączyło się do wegetariańskiej procesji ulicznej w słynnym sanktuarium Jui Tui Tao Bo Geng.

Wielbiciele dźgali twarze różnymi przedmiotami, takimi jak ostre pręty i miecze, aby pokazać, że uwolnili się od ciężaru nieszczęsnych rzeczy i złej karmy od ludzi, którzy czekali na nich na drodze.

3. Około sześćdziesięciu wielbicieli wspięło się po wysokich, ostrych jak brzytwa drabinach w chińskich świątyniach w Phuket podczas niedawnego Festiwalu Wegetariańskiego.

Wspinanie się po ostrych jak brzytwa drabinach ma na celu zademonstrowanie swojego oddania bogom, pokazanie, że brzytwy nie mogą ich skrzywdzić, a także uwolnienie od ciężaru nieszczęsnych rzeczy i złej karmy od ludzi obserwujących rytualną ceremonię.

4. Po przypadkowym przeszukaniu przez policję w taksówce Tuk Tuk w Patong znaleziono broń i czterdzieści trzy pigułki metamfetaminy.

W taksówce Tuk Tuk znaleziono 43 pigułki metamfetaminy, trzy ostre pręty i mały młotek.

5. Mężczyzna z Phuket bezpiecznie przybył z Izraela na międzynarodowe lotnisko w Phuket.

Mężczyzna z Phuket, który bezpiecznie przybył z Izraela na międzynarodowe lotnisko w Phuket, wyjaśnił, jak przeżył i ostatecznie opuścił Izrael.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.