TAT kończy drugą edycję kampanii „Jeden dla Natury”.

KOMUNIKAT PRASOWY:

Aby promować zrównoważoną turystykę w Tajlandii poprzez www.tourismthailand.org/theonefornature i zajęcia naziemne w Pattaya, Chiang Mai i Phuket.

Bangkok, 23 października 2023 – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zakończył drugą edycję projektu „The One for Nature” serią inicjatyw w zakresie odpowiedzialnej turystyki w Internecie i na miejscu, które po sukcesie podkreślają kierunek Tajlandii w kierunku wartościowych i zrównoważonych doświadczeń turystycznych pierwszej edycji kampanii w 2020 roku.

Pan Nithee Seeprae, zastępca gubernatora TAT ds. komunikacji marketingowej, powiedział: „Kampania wpisuje się w Plan Korporacyjny TAT na lata 2023-2027, którego celem jest podniesienie pozycji TAT jako strategicznego lidera w kierowaniu Tajlandii w stronę turystyki opartej na doświadczeniach i zrównoważonej. Działania w ramach kampanii „Jeden dla natury” mają na celu wzmocnienie świadomości Niesamowitej Tajlandii jako wysokiej jakości miejsca docelowego dla zrównoważonej turystyki, atrakcyjnego dla podróżników dbających o środowisko”.

Celem drugiej edycji kampanii „Jeden dla natury” jest zapewnienie świadomym ekologicznie podróżnikom z całego świata możliwości ponownego zanurzenia się w jeszcze bogatszym otoczeniu przyrody, gdy zabytki przyrody w Tajlandii odmłodzą się i przywrócą im naturalne piękno.

Kampania rozpoczęła się działaniami online i w terenie, trwającymi od sierpnia do września 2023 r. W ciągu jednego miesiąca kampania online uzyskała 10,369,360 XNUMX XNUMX wyświetleń.

Podróżnych zaproszono do wzięcia udziału w zajęciach online za pośrednictwem www.tourismthailand.org/theonefornature przesyłając własne zdjęcie ulubionego celu podróży w Tajlandii i udostępniając je w mediach społecznościowych, aby znajomi mogli głosować. Dwóm najlepszym uczestnikom, którzy uzyskali największą liczbę głosów, przyznano ekskluzywny, zrównoważony pakiet wycieczek obejmujący cztery dni i trzy noce. Każdy pakiet obejmował bilety lotnicze w obie strony dla dwóch osób, zakwaterowanie, posiłki i zajęcia. Nagrody otrzymali także zdobywcy trzeciego, czwartego i piątego miejsca.

Podróżnych zaproszono także do udziału w terenowych działaniach związanych z odpowiedzialną turystyką, których celem było nauczenie się recyklingu i przekształcania śmieci w skarb. Zajęcia zorganizowano na molo Bali Hai w Pattaya, Chon Buri oraz na Walking Street w Chiang Mai i Phuket.

Kampania zakończyła się w Phuket współpracą między TAT, Departamentem Zasobów Morskich i Przybrzeżnych oraz SCG w celu zbudowania osady larw koralowców przy użyciu technologii druku cementowego 3D z wykorzystaniem materiałów przyjaznych morzu do rekultywacji ekosystemu morskiego. Umieszczenie osady larw koralowców pod powierzchnią morza na Ko Racha Yai zostało przeprowadzone przez wolontariuszy-mistrzów nurkowania Racha i hotel Racha Phuket.

Informacje kontaktowe

Dział Międzynarodowego Public Relations

Urząd Turystyki Tajlandii

Tel: +66 (0) 2250 5500 wew. 4545-48

Faks: + 66 (0) 2250 0246

E-mail: [email chroniony]

Strona internetowa: www.tatnews.org

 

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.