Festiwal Wegetariański w prowincjach Andamanów przyniesie ponad 10 miliardów bahtów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Przewodniczący prowincji Andamany Południowe Tajskiej Izby Handlowej, Salil Totubthieng, ujawnił, że tradycja spożywania warzyw Jom Kippur, znana jako Święto Wegetariańskie, obchodzona jest od 14 do 23 października 2023 r. wzdłuż południowego wybrzeża Andamanów, w tym prowincje takie jak Phuket, Ranong, Phang Nga, Satun, Krabi i Trang.

W różnych świątyniach odbywają się ceremonie wegetariańskie, które przyciągają znaczną liczbę uczestników. Ta stuletnia tradycja co roku przyciąga mieszkańców i turystów, pomimo wyzwań, jakie stwarza pandemia Covid-19.

W rezultacie turyści tajscy i zagraniczni przyłączają się do wydarzeń we wspomnianych prowincjach, zwłaszcza w Phuket, będącym popularnym celem podróży. Szacuje się, że w obiegu znajdzie się ponad 10 miliardów bahtów. Turyści przybywają, aby wziąć udział w pielgrzymce po różnych prowincjach, co dodaje energii Festiwalowi Wegetariańskiemu.

Ponadto ożywiona atmosfera festiwalu wpłynęła pozytywnie na morskie atrakcje turystyczne, które 1 października rozpoczęły sezon turystyczny. Ponadto oczekuje się, że wprowadzenie ruchu bezwizowego dla chińskich turystów jeszcze bardziej ożywi atmosferę turystyczną.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.