Zakaz sprzedaży alkoholu ze względu na zakończenie buddyjskiego postu w nadchodzącą niedzielę

Tajlandia -

Zakończenie buddyjskiego Wielkiego Postu w tym roku przypada na niedzielę 29 październikath kiedy sprzedaż alkoholu zostanie zakazana w całym kraju na 24 godziny.

Koniec buddyjskiego Wielkiego Postu, zwanego także po tajsku „Awk Phansa”, przypada 15. dnia 11. przybywającego księżyca. Ten dzień oznacza koniec pory deszczowej dla mnichów, którzy zakończą swoje trzymiesięczne rekolekcje.

Sprzedaż alkoholu zostanie zakazana na 24 godziny w całym kraju po zakończeniu buddyjskiego Wielkiego Postu, z wyjątkiem sklepów wolnocłowych na międzynarodowych lotniskach zgodnie z ustawą o kontroli alkoholu. Każdy, kto złamie prawo, zostanie ukarany grzywną do 10,000 XNUMX bahtów lub karą pozbawienia wolności do sześciu miesięcy lub obiema karami na raz.

Zakończenie buddyjskiego Wielkiego Postu jest jednym z pięciu głównych dni buddyjskich, którymi są Makha Bucha, Visakha Bucha, Asarnha Bucha i Khao Pansa (początek buddyjskiego postu).

Oficjalny zakaz obowiązuje od północy do północy, czyli od sobotniego wieczoru 28-go do niedzielnej nocy 29-go/poniedziałkowego poranka.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.