Rytuał chodzenia po ogniu odbywający się na Festiwalu Wegetariańskim w Phuket – WYCIECZKA FOTO/WIDEO

Phuket -

Słynny rytuał chodzenia po ogniu odbył się podczas Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket.

W niedzielę (22 października) w chińskim sanktuarium Sam Kong przy Yaowarad Road w Rassada, Mueang Phuket, odbył się kolejny rytuał chodzenia po ogniu. Około 20 wielbicieli szło po rozżarzonych do czerwoności węglach na odległość około trzech metrów.

Chodzenie po ogniu ma na celu zademonstrowanie swojego oddania bogom, pokazanie, że ogień nie może ich skrzywdzić, a także uwolnienie od ciężaru nieszczęsnych rzeczy i złej karmy od ludzi obserwujących rytualną ceremonię.

Podobne artykuły:

Ustalono daty corocznego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, który będzie trwał dziewięć dni od 15 do 23 października 2023 r. i obejmować będzie wiele zaplanowanych rytuałów, rytuałów pożegnalnych i procesji ulicznych.

Pierwotna wegetariańska kuchnia z Phuket zaczęła się w wiosce Nai Thu, która obecnie znajduje się w podokręgu Kathu w dystrykcie Kathu.

Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie rozpoczął się po wzniesieniu słupa Go Teng w ubiegły weekend.

Wczoraj, 16 października 2023 r., w chińskim sanktuarium Jor Su Kong Naka w Wichit rozpoczął się pierwszy dzień ulicznej procesji festiwalu wegetariańskiego.

Szósty dzień Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket był kontynuowany procesją uliczną prowadzoną przez chińskie sanktuarium Bang Neow w mieście Phuket.

Dziś, 2,000 października 21 r., ponad 2023 wielbicieli przyłączyło się do wegetariańskiej procesji ulicznej w słynnym sanktuarium Jui Tui Tao Bo Geng.

Około sześćdziesięciu wielbicieli wspięło się po wysokiej, ostrej jak brzytwa drabinie w chińskich świątyniach w Phuket podczas niedawnego Festiwalu Wegetariańskiego.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.