Tajlandzcy pracownicy w Izraelu wezwani do podjęcia decyzji o powrocie

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Rząd Tajlandii zwraca się do tajskich pracowników w Izraelu o niezwłoczne określenie swoich planów dotyczących powrotu do Tajlandii. Nastąpiło to w związku z rozpoczęciem przez Izrael operacji naziemnych, ponieważ wiele agencji przewiduje bardziej intensywną sytuację w najbliższej przyszłości.

Srettha Thavisin ogłosiła to po spotkaniu z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Wskazał, że codziennie możliwa jest repatriacja około 800 obywateli Tajlandii. Liczbę tę można zwiększyć. Pojawia się wyzwanie, ponieważ wielu pracowników zmienia zdanie na temat powrotu ze względu na to, że izraelscy pracodawcy planują wypłacić wynagrodzenia 10 listopada. Ponadto następuje wzrost płac, aby zachęcić pracowników do kontynuowania pracy, powodując wśród nich niezdecydowanie.

Pracowników wzywa się do podjęcia szybkiej decyzji, zanim sytuacja ulegnie pogorszeniu, co może utrudnić ich powrót. Po ich powrocie premier polecił Ministerstwu Pracy udzielenie wsparcia wszystkim pracownikom. Początkowo wypłacona zostanie zapomoga w wysokości 15,000 XNUMX bahtów. Ministerstwo Rolnictwa i Spółdzielczości przygotowuje możliwości zatrudnienia, zwłaszcza w sektorze technologii i rolnictwa zaawansowanego, dostosowując się do ich doświadczenia zawodowego w Izraelu i zapewniając dostępność pracy po powrocie.

Odnosząc się do pomocy dla tajskich zakładników premier podkreślił, że wysiłki są podejmowane na wszystkich frontach. Jednak obecny status tajskich zakładników pozostaje niepewny.

Ambasada Izraela w Tajlandii pokazała materiał filmowy z niedawnej wizyty izraelskiego ministra spraw zagranicznych Eli Cohena u tajskich robotników w Izraelu. Działania dyplomatyczne, mające na celu okazanie wdzięczności, skupiają się na dobrostanie i bezpieczeństwie tajskich pracowników w sektorze rolnym.

Minister spraw zagranicznych Cohen spotkał się z tajskimi robotnikami, którzy przyczynili się do dynamicznie rozwijającego się izraelskiego sektora rolnego. Podczas wizyty podziękował wszystkim tajlandzkim pracownikom w izraelskich gospodarstwach i zapewnił, że izraelski rząd dba o ich bezpieczeństwo.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.