Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Rosjanie mogą przebywać do 90 dni bez wizy i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 16 października 2023 r. do niedzieli 22 października 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. 16 października 2023 r. gabinet Tajlandii pod przewodnictwem premier Tajlandii Sretthy Thavisin zatwierdził, aby turyści rosyjscy mogli przebywać w ramach programu bezwizowego do 90 dni, wydłużonego z 30 dni.

Operatorzy turystyczni w Pattaya wyrażają zaniepokojenie programem rządu Tajlandii dotyczącym przedłużenia wiz dla rosyjskich turystów, ponieważ obawiają się, że może to spowodować napływ nielegalnych pracowników, którzy mogliby ukraść miejsca pracy Tajom. Z kolei operatorzy w Phuket uważają, że program zapewni krajowi dodatkowe dochody.

2. Park Narodowy Similan i Park Narodowy Mu Ko Surin w Phang Nga zostały ponownie otwarte po wielu miesiącach zamknięcia dla turystyki.

Mnóstwo turystów z Tajlandii i zagranicy odwiedziło wyspy w obu parkach narodowych już pierwszego dnia po ponownym otwarciu w niedzielę (15 październikath).

3. Niesławny podejrzany w sprawie polowania na czarną panterę, Premchai Karnasuta, został zatwierdzony do obniżenia wyroku i zwolniony 17 października 2023 r. bez wyposażenia w urządzenie elektromagnetyczne ze względu na cukrzycę.

4 lutego 2018 roku Premchai i jego przyjaciele zostali aresztowani przy ognisku w Thungyai Naresuan Wildlife Sanctuary w Thong Pha Phum w Kanchanaburi za polowanie na dzikie zwierzęta: 1 czarną panterę, 1 bażanta kalij i 1 szczekającego jelenia.

4. Premier Tajlandii Srettha Thavisin zaprosiła prezydenta Rosji Władimira Putina z oficjalną wizytą do Tajlandii w przyszłym roku.

Reakcja na to zaproszenie na naszych platformach społecznościowych była bardzo zróżnicowana.

5. Premier Tajlandii Srettha Thavisin wezwała do ewakuacji wszystkich tajskich pracowników w Izraelu, którzy chcą wrócić do domu do końca tego miesiąca, czyli października 2023 r., poprzez zwiększenie liczby lotów.

Liczba ofiar śmiertelnych w Tajlandii w Izraelu wzrosła do co najmniej 30 na dzień 22 października 2023 r.

6. W dniu 21 października 2023 r. w sprawie pana Thaksina Shinawatry, były premier Tajlandii, według Ministerstwa Sprawiedliwości był wzorowym więźniem i obecnie przebywa na leczeniu w Policyjnym Szpitalu Ogólnym.

Okres rekonwalescencji pozwalał jednak na pobyt jedynie do 60 dni, termin upłynął 22 października 2023 r.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.