Cztery tajskie miasta wyróżnione wśród 100 miejsc na świecie za „historie dobrych praktyk”

KOMUNIKAT PRASOWY:

Cztery miasta w Tajlandii, w tym Hua Hin (w Prachuap Khiri Khan), Mueang Kao Sukhothai, Khlong Thom (w Krabi) i Nan Old City, zostały wymienione na liście „2023 najlepszych zielonych miejsc docelowych 100” za zaprezentowanie wzorowych praktyk zarządzania destynacjami w kierunku odpowiedzialnej turystyki przyszłości.

Lista 2023 najlepszych miejsc docelowych ekologicznych 100, organizowana przez organizację Green Destinations Organisation, obejmuje sześć kategorii obejmujących zarządzanie miejscami docelowymi, przyrodę i krajobrazy, środowisko i klimat, kulturę i tradycję, dobrze prosperujące społeczności oraz biznes i marketing.

Historie Khlong Thom, Nan Old City i Hua Hin znalazły się w kategorii Środowisko i klimat, natomiast historia Mueang Kao Sukhothai znalazła się w kategorii Natura i krajobrazy.

W edycji 2022 Green Destinations doceniło także historie dobrych praktyk z tajskich miast, w tym Huai Pu Keng w Mae Hong Son, Ko Mak w Trat i Sapphaya w Chai Nat.

Lista 2023 najlepszych historii Green Destinations 100 została ogłoszona podczas konferencji Green Destinations 2023 w Estonii na początku tego miesiąca, w której ponad 250 delegatów z ponad 40 krajów omawiało rozwiązania w zakresie zrównoważonej turystyki.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.