Policja poszukuje więźnia, który uciekł ze szpitala Nakhon Si Thammarat

Nakhon Si Thammarat, południowa Tajlandia–

Policja poszukuje tajskiego więźnia, który uciekł podczas leczenia w szpitalu w Nakhon Si Thammarat.

Departament Więziennictwa wydał na początku tego tygodnia oświadczenie o ucieczce. Stwierdzili, że więźniem jest pan Chaowalit Thongduang, lat 37. Został on skazany na 21 lat więzienia w więzieniu prowincji Phatthuang za kradzieże i przestępstwa związane z bronią palną. Później został przeniesiony do więzienia prowincjonalnego Nakhon Si Thammarat po tym, jak został oskarżony o działalność mafijną w więzieniu. Obecnie przebywa w więzieniu od prawie roku.

Na początku tygodnia Departament Więziennictwa został powiadomiony przez więzienie prowincjonalne Nakhon Si Thammarat, że więzień był leczony z powodu zabiegów dentystycznych w szpitalu Maharaj Nakhon Si Thammarat. Rzekomo zemdlał i podczas pracy dentystycznej musiał zostać przyjęty do szpitala, ale w nocy uciekł ze szpitala.

Departament Więziennictwa oferuje 100,000 XNUMX bahtów każdemu, kto poda szczegóły prowadzące do aresztowania zbiegłego więźnia.

We wtorek (24 października) Departament Więziennictwa wydał kolejne oświadczenie. W ogłoszeniu stwierdzono, że komendant więzienia prowincji Nakhon Si Thammarat i trzech funkcjonariuszy więzienia zostali przeniesieni do Departamentu Więziennictwa do czasu, gdy trwa dochodzenie mające na celu ustalenie, w jaki sposób więzień uciekł ze szpitala i czy otrzymał pomoc.

Komendant więzienia prowincjonalnego Surat Thani opiekuje się obecnie więzieniem prowincjonalnym Nakhon Si Thammarat.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.