Tajski gabinet wypełnia lukę świąteczną, aby Nowy Rok był czterodniowym świętem

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Gabinet zatwierdził zmianę dotyczącą zbliżającego się okresu świątecznego Nowego Roku, tak aby rozpoczynał się dzień wcześniej i faktycznie rozpoczynał się od 29 grudnia do 1 stycznia. Agencje rządowe mogą rozważyć pozostawienie swoich biur otwartych, jeśli nowo ogłoszone święto zakłóca świadczenie usług.

Według rzecznika rządu Chai Wacharonke Rada Ministrów zatwierdziła także dodatkowy oficjalny dzień wolny dla agencji rządowych w dniu 30 grudnia 2024 r., co umożliwi urzędnikom służby cywilnej skorzystanie z 5-dniowego urlopu w przyszłym roku.

Agencje rządowe proszone są o rozważenie, czy nowo ogłoszone okresy wakacyjne będą miały wpływ na ich działalność i usługi, a także o odpowiednie dostosowanie dat zamknięcia, aby zminimalizować wpływ.

Gabinet zlecił także przedsiębiorstwom państwowym, Bankowi Tajlandii i Ministerstwu Pracy rozważenie przyjęcia nowych dni wolnych zgodnie z odpowiednimi przepisami, dzięki czemu nowe święta mogłyby obowiązywać przedsiębiorstwa państwowe, instytucje finansowe i firmy prywatne.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.