Tajskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oficjalnie zatwierdza godzinę zamknięcia baru o 4:XNUMX rano, w obszarach, w których zaleca się indywidualne zwracanie się o pozwolenie

Krajowy —

W środę tajskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zatwierdziło wydłużenie czasu zamknięcia nocnych lokali rozrywkowych z pierwotnych godzin 2:4 do XNUMX:XNUMX.

Sekretarz generalny ministerstwa Traisulee Traisornkul poinformował 25 października, że ​​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało zgodę na wydłużenie godzin funkcjonowania nocnego życia Tajlandii do godziny 4 rano. Decyzja ta została podjęta po zatwierdzeniu przez Radę Ministrów we wtorek propozycji zezwolenia klubom nocnym na prowadzenie działalności przez dodatkowe dwie godziny w celu pobudzenia krajowej gospodarki.

Traisulee dodał, że inicjatywa ma na celu pobudzenie turystyki i wydatków w sezonie. Jeśli chodzi o obszary, na których rozszerzenie zostanie zastosowane, Traisulee stwierdził, że wszystkie obszary o potencjale turystycznym mogą indywidualnie wnioskować o przedłużenie, jeśli spełniają określone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych warunki, które nie zostały jeszcze opublikowane.

Wspomniała dalej, że ministerstwo nie chciało samodzielnie wybierać obszarów, aby uniknąć zarzutów o dyskryminację.

„Jeśli jakikolwiek obszar lub prowincja jest gotowa i jest w stanie spełnić warunki określone przez MSW, może złożyć wniosek za pośrednictwem ministerstwa. Następnie premier ogłosi zatwierdzone obszary na podstawie ich gotowości” – powiedziała pani Traisulee.

Dokładne warunki nie zostały jednak podane do wiadomości publicznej.

Przedłużenie zostanie poddane ostatecznej ocenie na następnym posiedzeniu gabinetu. Następnie Minister Spraw Wewnętrznych zatwierdzi inicjatywę przed jej publikacją w Dzienniku Królewskim.

Niektórzy członkowie tajskiego parlamentu nawołują jednak do zaostrzenia przepisów i przeprowadzenia dalszych badań przed wprowadzeniem jakichkolwiek przedłużeń.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.