Odkryj Tajlandię w tym chłodnym sezonie dzięki turystyce kolejowej

KOMUNIKAT PRASOWY:

Bangkok, 25 października 2023 – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) z przyjemnością zaprasza tajskich i zagranicznych turystów do odkrywania Tajlandii w tej chłodnej porze roku, podróżując „pływającym pociągiem” i odnowionymi pociągami KIHA 183 z Bangkoku do pobliskich atrakcji, w tym największego zbiornika wodnego w Tajlandii i kolorowych pól kwiatowych , obszary historyczne oraz lokalne wydarzenia i festiwale.

Turystyka kolejowa staje się coraz bardziej popularna w Tajlandii jako przyjazny dla środowiska i zrównoważony sposób podróżowania, a Tajlandzka Kolej Państwowa (SRT) od lat realizuje specjalne programy turystyki kolejowej.

Przejedź się „pływającym pociągiem” nad największym zbiornikiem wodnym w Tajlandii!

W tym sezonie popularny coroczny program „Rot Fai Loi Nam” (pływający pociąg) powraca z 24-dniowymi wycieczkami w każdą sobotę i niedzielę, od listopada tego roku do stycznia przyszłego roku, z wyjątkiem Sylwestra i Nowego Roku. Pierwszy wyjazd odbędzie się w sobotę 4 listopada, ostatni w niedzielę 28 stycznia.

Wycieczka rozpoczyna się na stacji Hua Lamphong w Bangkoku i zatrzymuje się na około 20 minut nad zaporą Pasak Jolasid w Lop Buri – największym zbiornikiem wodnym w Tajlandii – aby turyści mogli cieszyć się scenerią i robić zdjęcia. Turyści będą wówczas mieli pięciogodzinny czas wolny na spacer wokół tamy lub odwiedzenie pobliskich pól kwiatowych, zanim rozpoczną podróż powrotną.

Ceny biletów na podróż w obie strony wynoszą 500 bahtów i 590 bahtów za osobę w wagonach klimatyzowanych oraz 330 bahtów za osobę w wagonach zwykłych. Na wycieczki grupowe można wynająć prywatny wagon kolejowy.

Jedź pociągiem KIHA 183 na ograniczoną jednodniową lub nocną wycieczkę!

W okresie od listopada do grudnia dostępnych jest 14 programów wycieczek, w tym 12 wycieczek jednodniowych i dwie wycieczki z noclegiem.

W dniach 4 i 5 listopada oraz 2 i 3 grudnia zaplanowano jednodniową wycieczkę mającą na celu poznanie uroków dorzecza rzeki Bang Pakong, kolorowych pól celozji i Paed Riw miasto (starożytna nazwa Chachoengsao).

W dniach 25 i 26 listopada oraz 9 i 10 grudnia podczas jednodniowej wycieczki pasażerowie będą mogli cieszyć się wspaniałymi polami chryzantem i słoneczników, przejażdżką malowniczym „pływającym pociągiem” oraz magicznym zachodem słońca w Saraburi i Lop Buri.

Dla turystów, którzy chcą przebrać się w tradycyjne tajskie stroje, aby odwiedzić miejsca historyczne, przygotowaliśmy dwie jednodniowe wycieczki do parku Bang Rachan w Sing Buri w dniach 16 i 17 grudnia oraz dwie inne jednodniowe wycieczki do Pałacu Króla Narai w Lop Buri w dniach 23 i 24 grudnia. 2023 grudnia. Obie trasy prowadzą także na kolorowe pola kwiatowe i na targi Glorious of Ayutthaya Fair XNUMX.

Turyści, którzy chcą spędzić noc, mogą wybrać się na nocną wycieczkę do Prachin Buri, podziwiając starożytne miasto Si Mahosot i pola kosmiczne w punkcie widokowym Pha Hin Son w dniach 11–12 listopada, oraz kolejną wycieczkę do Chon Buri z polami marguerite i hortensji, Plaża Jomtien i życie nocne Pattaya w dniach 18–19 listopada.

Każda podróż jest ograniczona do 200 pasażerów i kosztuje 1,499 bahtów na osobę w przypadku podróży jednodniowej i 3,999 bahtów na osobę w przypadku podróży na noc.

Rezerwacji można dokonać na stacjach kolejowych w całym kraju oraz za pośrednictwem systemu D-Ticket www.dticket.railway.co.th. Więcej informacji można uzyskać przez całą dobę pod numerem infolinii SRT 24.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.