AKTUALIZACJA: Cudzoziemcy dożywotni zakaz wjazdu do Tajlandii po ataku na funkcjonariuszy imigracyjnych w Phuket

Phuket -

Wielu obcokrajowców otrzymało dożywotni zakaz wjazdu po incydencie, w wyniku którego kilku funkcjonariuszy imigracyjnych zostało rannych, gdy cudzoziemcy próbowali powstrzymać funkcjonariuszy imigracyjnych przed wydaniem nakazu przeszukania nieruchomości w celu poszukiwania i aresztowania poszukiwanego obywatela Indii.

Nasza poprzednia historia:

Dwóch funkcjonariuszy imigracyjnych zostało rannych po tym, jak zostali zaatakowani przez cudzoziemca podczas poszukiwania innego poszukiwanego Hindusa w willi w Thalang.

Teraz aktualizacja:

Szef imigracji w Phuket, pułkownik Tanet Sukchai, powiedział Phuket Express, że po incydencie w willi podjęli kroki prawne przeciwko wielu obcokrajowcom, cofnęli ich pozwolenia na pobyt w Tajlandii, a także umieścili ich na czarnej liście (dożywotni zakaz wjazdu do kraju).

  1. Funkcjonariusze aresztowali pana NIKHILA ARORA, obywatela Indii/Vanuatu. Posiadał wizę Privilege do Tajlandii, wcześniej Tajlandię Elite. Miał nakaz aresztowania wydany przez sąd w Phuket Kwaeng za rzekome grożenie innemu Hindusowi. Był głównym celem operacji imigracyjnej.
  2. Funkcjonariusze aresztowali łącznie sześciu obcokrajowców, w tym pana NIKHILA, Hindusa, za atak na urzędników imigracyjnych i utrudnianie im wykonywania obowiązków.
  3. Zatrzymano także trzech cudzoziemców za przekraczanie legalnych wiz.
  4. Właściciel domu został oskarżony i ukarany grzywną za nieprzestrzeganie prawa imigracyjnego poprzez prawidłowe powiadomienie urzędu imigracyjnego o obcokrajowcach przebywających na jego terenie.

„Phuket Express” zauważył, że urzędnicy imigracyjni w Phuket nie wskazali, kto konkretnie otrzymał dożywotni zakaz wjazdu do Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.