Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie trudnej sytuacji obywateli Tajlandii, którzy zostali nieludzko zabici, ranni i uprowadzeni w wyniku konfliktu w Izraelu i Gazie.

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Podczas niedawnego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ wyświetlono nagranie wideo przedstawiające ofiarę, rzekomo pochodzącą z Tajlandii, zamordowaną w nieludzki sposób. Taka straszliwa brutalność wywołała oburzenie nie tylko wśród Tajlandczyków, ale niewątpliwie wśród ludzi na całym świecie.

Ministerstwo nie zgadza się z wyświetlaniem takich materiałów, które nie zapewniają należytego szacunku i poszanowania zmarłego i jego rodziny.

Ministerstwo potępia zabijanie niewinnych cywilów, niezależnie od narodowości, przez jakąkolwiek grupę i z jakiegokolwiek powodu.

Ministerstwo wyraża głęboki smutek, że w wyniku konfliktu 32 obywateli Tajlandii straciło życie, 19 zostało rannych, a 19 zostało uprowadzonych (stan na 28 października 2023 r.), i ponawia swój apel o natychmiastowe uwolnienie wszystkich zakładników i wszystkich przetrzymywanych obywateli.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.