Tygrysy, słonie i małpy delektują się dyniowymi przysmakami na Halloween w Wildlife Rescue Center

KOMUNIKAT PRASOWY:

W tym Halloween niektórzy z wielu zwierząt zamieszkujących ogromne centrum ratowania dzikiej przyrody w Tajlandii znajdą w menu dyniowe przysmaki. 

Na zdjęciach opublikowanych przez Wildlife Friends Foundation Thai (WFFT) można zobaczyć tygrysy, naczelne i słonie zajadające się strasznymi smakołykami.

Personel i wolontariusze centrum ratunkowego dostosowali ręcznie rzeźbione dynie do potrzeb każdego gatunku. Zwierzęta kochające warzywa, takie jak słonie, zjadały całą dynię, podczas gdy innym zwierzętom, takim jak wydry i gibony, zamiast tego wycinano dynie i wypełniano ich ulubionymi smakołykami.

Jako jeden z największych rezerwatów dzikiej przyrody w Azji Południowo-Wschodniej, WFFT ratuje, rehabilituje i wypuszcza dzikie zwierzęta od ponad dwudziestu lat. Ośrodek oferuje wieczny dom tym, którzy niestety nie mogą wrócić na wolność, a obecnie opiekuje się ponad 800 zwierzętami na zalesionym terenie o powierzchni 200 akrów.

Na zdjęciach znajdują się uratowane zwierzęta:

  • Gan Da, słoń azjatycki, uratowany z branży trekkingowej w 2017 roku. Podniosła dynię trąbą i nie marnowała czasu, przeżuwając smakołyk za jednym razem.

  • Maruay, tygrys bengalski, uratowany w zeszłym roku z zoo w Phuket. Ostrożnie podniósł zębami pokrywkę z rzeźbionej dyni, aby sięgnąć do znajdujących się w środku smacznych przekąsek.

  • Mee Mee, tygrys bengalski, uratowany w zeszłym roku z zoo w Phuket. Nie powstrzymała się i żartobliwie zniszczyła dynię.

  • Pick i Nick, samce gibonów białorękich, obaj sieroty i uratowani z nielegalnego handlu dziką fauną i florą. Reakcja była odmienna – właściwie wydawali się trochę przestraszeni dynią i obejrzeli ją bardzo dokładnie!

  • Nu Deng, makak długoogoniasty uratowany z handlu zwierzętami domowymi. Ta „bezczelna małpa” szybko podniosła dynię i uciekła przed swoim oddziałem, aby zachować smakołyk tylko dla siebie.

  • Pablo i Max to marmozety uratowane z handlu zwierzętami.

  • Krowa Olé, która została uratowana jako cielę po ataku i trwałych bliznach przez stado psów.

  • Wydry, w tym Ozzy i Julia. Podobała im się wykrojona dynia i wypełniona rybą.

O Fundacji Wildlife Friends Tajlandia (WFFT)

WFFT jest jednym z największych ostoi zwierząt w Azji Południowo-Wschodniej i opiekuje się ponad 800 zwierzętami. Sanktuarium ratuje i rehabilituje dzikie zwierzęta, a także oferuje wieczny dom tym, którym nie można bezpiecznie wrócić na wolność. Sanktuarium jest obecnie domem dla ponad 60 gatunków zwierząt, w tym 24 słoni, 9 tygrysów i ponad 300 naczelnych. Organizacja charytatywna koncentruje się również na podnoszeniu świadomości na temat ochrony dzikiej przyrody i wykorzystywania zwierząt, edukując turystów i społeczności lokalne na temat pilnych problemów stojących dziś przed zwierzętami.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.