Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: zatwierdzone godziny zamknięcia barów o 4 rano i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 23 października 2023 r. do niedzieli 29 października 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Rząd Tajlandii w zasadzie zatwierdził wydłużenie godzin funkcjonowania lokali rozrywkowych, poinformował we wtorek 24 października Karom Phonphonklang, zastępca rzecznika Kancelarii Premiera.

W środę tajskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zatwierdziło wydłużenie czasu zamknięcia nocnych lokali rozrywkowych z pierwotnych godzin 2:4 do XNUMX:XNUMX.

Rzeczywiste daty rozpoczęcia dla godzin i obszarów jednak nadal nie są jasne.

2. Zakończenie buddyjskiego Wielkiego Postu w tym roku przypada na niedzielę 29 październikath kiedy sprzedaż alkoholu zostanie zakazana w całym kraju na 24 godziny.

Zakończenie buddyjskiego Wielkiego Postu jest jednym z pięciu głównych dni buddyjskich, którymi są Makha Bucha, Visakha Bucha, Asarnha Bucha i Khao Pansa (początek buddyjskiego postu).

3. Policja poszukuje tajskiego więźnia, który uciekł podczas leczenia w szpitalu w Nakhon Si Thammarat.

Tajski Departament Więziennictwa zwiększył kwotę nagrody ze 100,000 1,000,000 bahtów do XNUMX XNUMX XNUMX bahtów dla każdego, kto poda szczegóły prowadzące do aresztowania wybitnego zbiegłego więźnia w południowej Tajlandii.

Podejrzany pozostaje na wolności i oczekuje nagrody w wysokości miliona bahtów za jego schwytanie.

4. 25 października 2023 r. funkcjonariusze Tajskiego Wydziału Zwalczania Przestępczości (CSD) schwytali na podstawie nakazu sądu karnego domniemanego szwajcarskiego uciekiniera w domu w Mueang w stanie Kalasin.

Szwajcaria otrzymała prośbę o wyśledzenie Alfreda w związku z nielegalną produkcją lub dystrybucją środków pobudzających, często stosowanych u kulturystów, leków zwiększających sprawność seksualną i środków zmniejszających apetyt.

5. Trzy osoby zginęły na miejscu po tym, jak skuter wodny zderzył się z pasażerską łodzią z długim ogonem w dzielnicy Bang Phli.

Wszystkie trzy osoby, które zginęły na łodzi z długim ogonem, to miejscowa ludność mieszkająca w pobliżu miejsca zdarzenia.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.