Rząd Tajlandii kontynuuje wydłużenie godzin życia nocnego w niektórych obszarach, Pattaya może zostać wykluczona z procesu

Krajowy-

30 października 2023 r. wicepremier Anutin Charnvirakul ujawnił tajskim mediom wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych w niektórych lokalizacjach turystycznych, aby pobudzić turystykę w szczycie sezonu.

Dalsze dyskusje prowadzone przez rząd Tajlandii i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zostaną zakończone do 15 grudnia 2023 r., zanim zostaną przedstawione na przyszłym posiedzeniu gabinetu do rozpatrzenia i zgodę na rozszerzenie usług rozrywkowych. Dzielnice rozrywkowe w niektórych obszarach turystycznych zostaną do ustalenia przedłużone do godziny 4:00.

Oświadczenie zostanie ogłoszone przed świętami Nowego Roku jako jeden z założeń polityki tajskiego rządu wydany przez premiera Tajlandii, pana Sretthę Thavisin.

Anutin dodał, że należy bezwzględnie przestrzegać zasad: zakazu jazdy pod wpływem alkoholu, broni palnej, substancji nielegalnych i zakazu świadczenia usług osobom poniżej 20 roku życia. Aby stworzyć możliwości pracy i wygenerować dochód dla lokalnej społeczności, konieczna była współpraca wszystkich sektorów, takich jak Królewska Policja Tajska, miejsca rozrywki i goście.

Ponadto Anutin podkreślił obszary turystyczne w 3 prowincjach: Chiang Mai, Phuket i Bangkok jako prowincje pilotażowe, zanim w przyszłości ogłosił nowe ogłoszenia dotyczące innych obszarów.

Nie było jasne, czy Pattaya, jeden z największych ośrodków życia nocnego w kraju, zostanie potencjalnie pominięty w procesie, ponieważ Anutin nie podał konkretnie popularnego kierunku turystycznego.

Jednak ostateczne strefy, lokalizacje i godziny nie są jeszcze ustalone – podkreślił Anutin i zostaną omówione przed 15 grudnia. Oznacza to, że Pattaya, Koh Samui, Koh Phangan lub inne obszary mogą nadal zostać uwzględnione.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.