Taksówkarze Patong protestują przeciwko projektowi transportu publicznego za 40 bahtów

Patong –

Taksówkarze w Patong złożyli list do burmistrza Patong po tym, jak dowiedzieli się o planach zezwolenia na realizację projektu świadczenia usług transportu publicznego za zryczałtowaną opłatę w wysokości 40 bahtów w okolicach Patong.

Setki tuk tuków, motocykli i taksówkarzy w Patong zebrało się w gminie Patong. Złożyli pismo do burmistrza Patong, w którym wyrazili, że lokalni taksówkarze nie zgadzają się z projektem rozważanym przez gminę.

Taksówkarze twierdzą, że gmina nie przeprowadziła żadnego wysłuchania publicznego na temat projektu ani nie przeprowadziła głosowania z tymi, których praca będzie miała wpływ. Patong ma już autobus w bahtach z Patong Beach do Patong City za około 30 bahtów – dodali kierowcy. Całkowita opłata może jednak zależeć od całkowitej odległości. Kierowcy uważają, że inny system transportu publicznego będzie zbyt duży i niepotrzebny ze względu na liczbę turystów w Patongu.

Kierowcy twierdzili również, że w proponowanym projekcie nie ma wystarczającej ilości miejsca na parking i pickupy. Twierdzili również, że nie chodziło o pieniądze ani koszty, ale o to, że projekt był niepraktyczny.

Burmistrz Patong Chalermsak Maneesri powiedział protestującym, że omówią tę kwestię z Urzędem Transportu Lądowego w Phuket, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.