Tajlandia dostosowuje kryteria uznania za handlarza metamfetaminą

Krajowy-

W dniu 1 listopada 2023 r. Pol. Generał broni Panurat Lakboon, komisarz ds. pomocy – generał Królewskiej Policji Tajlandii, publicznie ujawnił, zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami ministerialnymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego, że posiadanie metamfetaminy w ilości 10 jednostek lub mniejszej będzie uznawane za kryteria uznawania osób zażywających narkotyki, a nie handlarzy narkotyków .

Według Kodeksu karnego 2021 osoby zażywające narkotyki są ofiarami wymagającymi resocjalizacji, a nie ścigania w postępowaniu sądowym lub odbywał długie wyroki.

Jednak Pol. Generał broni Panurat wyraził swoje obawy w związku z nowymi kryteriami, zgodnie z którymi posiadanie nielegalnych substancji w ilości 10 lub mniej jednostek doprowadzi do zwiększenia liczby lokalnych handlarzy narkotyków, ponieważ będą mogli przewozić 10 tabletek metamfetaminy bez bycia oskarżonym o dystrybucję środków odurzających.

Dlatego też ustalenie nowych kryteriów wiązałoby się z ryzykiem wzrostu liczby lokalnych handlarzy narkotyków.
Pol. Generał broni Panurat osobiście uważał, że należy ograniczyć liczbę nielegalnych substancji, jakie można posiadać, do 5 jednostek. Wiele czynników należy wziąć pod uwagę z punktu widzenia medycznego i egzekwowania prawa, a w przyszłości zostaną one uwzględnione również we wszystkich partiach rządowych.

Pol. Generał broni Panurat dodał ponadto, że zgodnie z pilnym rozkazem premiera Tajlandii Sretthy Thavisin zaplanowano specjalną operację mającą na celu włączenie osób zażywających narkotyki w proces rehabilitacji w celu zminimalizowania możliwości, że lokalna społeczność przemoc.

„Co więcej, Srettha publicznie ogłosiła czerwone strefy handlu narkotykami, które wymagają ścisłej kontroli, w tym Chiang Mai, Chiang Rai i Nakhon Phanom. Dzięki międzynarodowej współpracy z sąsiadującymi krajami bardzo skuteczne byłoby obserwowanie przemytu narkotyków” – stwierdził Pol. Generał broni Panurat.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/