Władze Tajlandii ogłaszają, że w 22 r. odwiedzi już ponad 2023 miliony turystów. Spodziewajcie się dużego sezonu

narodowy

31 października 2023 r. Wydział Ekonomiczny Turystyki i Sportu oraz Ministerstwo Turystyki i Sportu opublikowały publicznie statystyki dotyczące turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię w okresie od 1 stycznia do 29 października 2023 r., w których zarejestrowano ponad 22,064,968 XNUMX XNUMX turystów.

Pięć krajów najczęściej odwiedzających Tajlandię to Malezja z 5 3,619,930 2,765,906 osobami, Chiny z 1,313,117 1,296,032 1,089,988 osobami, Korea Południowa z XNUMX XNUMX XNUMX osobami, Indie z XNUMX XNUMX XNUMX osobami i Rosja z XNUMX XNUMX XNUMX osobami.

Jeśli sklasyfikować jedynie według daty od 23 do 29 października 2023 r., w ciągu tygodnia Tajlandię odwiedziło ponad 505,672 XNUMX turystów zagranicznych. Liczba ta była wyższa niż oczekiwano ze względu na rosnącą liczbę lotów w sezonie i na początku zimy w Tajlandii.

Od 30 października do 5 listopada 2023 r. Wydział Ekonomii Turystyki i Sportu przewidywał, że liczba turystów przybywających z Europy wzrośnie, a liczba lotów w zimowym sezonie podróżniczym w Tajlandii będzie rosnąć.

Co więcej, zwolnienia z obowiązku wizowego w niektórych krajach, takich jak Rosja, Indie, Chiny, Kazachstan i Tajwan, potencjalnie spowodowałyby wzrost liczby turystów.

O zwolnieniu z obowiązku wizowego w Rosji przeczytasz tutaj.

O zwolnieniu z obowiązku wizowego w Indiach i na Tajwanie przeczytasz tutaj.

O zwolnieniu z obowiązku wizowego w Chinach i Kazachstanie przeczytasz tutaj.

Jednakże trwająca wojna na Bliskim Wschodzie miałaby negatywny wpływ na turystykę ze względu na wysokie ceny paliwa i rosnącą stopę inflacji na całym świecie, dodał Urząd Turystyki Tajlandii.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/