Premier Tajlandii mówi, że Phuket rzeczywiście stanie się legalny w późniejszych godzinach zamknięcia barów

Krajowy —

Jak ogłosiła premier Srettha Thavisin w piątek 4 listopada, rząd Tajlandii początkowo zezwoli barom i klubom nocnym w czterech prowincjach, w tym Chonburi, Phuket, Chiang Mai i Bangkoku, na działanie do godziny 3:XNUMX.

Do tej informacji doszło wczoraj po spotkaniu premiera Sretthy z ministrem spraw wewnętrznych Anutinem Charnvirakulem i gubernatorami czterech wyżej wymienionych prowincji, aby omówić wydłużenie godzin pracy w nocy do 4 rano.

Według Sretthy podczas spotkania podjęto jednomyślną decyzję o wydłużeniu godzin pracy w czterech pilotażowych prowincjach, a mianowicie w Bangkoku, Chonburi, Phuket i Chiang Mai, które według Sretthy są ważnymi celami turystycznymi.

To przedłużenie umożliwi obsługę połączeń nocnych do godziny 4:00 od 15 grudnia 2023 roku w ramach bodźca ekonomicznego. Premier podkreślił jednak, że początkowo zostanie ono wprowadzone jako „środek tymczasowy”, aby ocenić jego zalety i wady. Dokładne badanie zostanie przeprowadzone później pod kątem przyszłych rozważań – dodał.

W odpowiedzi na zapytania, czy rozszerzenie obejmie całą prowincję, czy określone obszary, Srettha wyjaśniła, że ​​obejmie w szczególności określone obszary, np. strefy legalnej rozrywki. Wspomniał, że MSW wkrótce ogłosi wyznaczone strefy, które do 15 grudnia skorzystają z tego przedłużenia.

Srettha dodał, że przedłużenie nie miało konkretnie na celu promowania spożycia alkoholu, ale miało na celu zachęcenie zagranicznych turystów, którzy zwykle jadą poza domem dopiero o 9:10 lub XNUMX:XNUMX, do częstszego jedzenia poza domem.

Odnosząc się do obaw związanych ze wzrostem liczby wypadków, nadużywania narkotyków lub problemami społecznymi, Srettha zapewnił, że Królewska Policja Tajska jest przygotowana, aby stawić czoła tym wyzwaniom. Wdrożone zostaną takie środki, jak zwiększona liczba instalacji telewizji przemysłowej i inspekcje obiektów.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/