W tym tygodniu w górnej i południowej Tajlandii prognozowane są intensywne opady deszczu

Krajowy —

Tajski Departament Meteorologii wydał ostrzeżenie dla górnych i południowych regionów kraju, przewidując w tym tygodniu kolejną falę ulewnych deszczy i spadek temperatury.

Oczekuje się, że w górnej części Tajlandii masy zimnego powietrza z Chin napłyną nad region w dniach 4–10 listopada 2023 r., powodując burze, po których nastąpi niewielki spadek temperatury i poranne mgły. Zaleca się ostrożność podczas podróżowania przez obszary mgliste.

Tymczasem w regionie południowym spodziewany jest wzrost opadów, a na niektórych obszarach mogą wystąpić ulewne deszcze. Te ulewne deszcze mogą spowodować nagłe powodzie i gwałtowne powodzie, zwłaszcza na obszarach pagórkowatych, w pobliżu dróg wodnych i obszarów nisko położonych.

Fale o wysokości 1-2 metrów spodziewane są także w Zatoce Tajlandzkiej i na Morzu Andamańskim. Prosimy mieszkańców o zachowanie niezbędnych środków ostrożności i zachowanie ostrożności podczas podróży.

W Bangkoku i okolicach od 4 do 6 listopada rano będzie występować poranna mgła, a burze pokryją 10–30% obszaru. Burze będą wówczas obejmować około 20–40% obszaru metropolitalnego od 7 do 10 listopada.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.