Irański turysta poważnie ranny po uratowaniu go z utonięcia w Krabi

Krabi –

71-letni irański turysta odniósł poważne obrażenia po tym, jak został uratowany przed utonięciem w dzielnicy Ao Luek.

Szef Parku Narodowego Than Bok Khorani, Siriwat Suebsai, powiedział Phuket Express, że w poniedziałek (6 listopadath) zostali powiadomieni, że turysta był nieprzytomny na wyspie Pak Kah, około trzech kilometrów od wysp Hong.

Przybyli na wyspę, aby odnaleźć niezidentyfikowanego 71-letniego irańskiego turystę. Po zabraniu go na ląd i przewiezieniu do szpitala w Mueang Krabi udzielono mu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Siriwat dodał, że turysta ma nadciśnienie jako problem zdrowotny.

Turysta zatrzymał się w hotelu w Ao Nang. Wraz z rodziną odwiedził pobliskie wyspy z przewodnikiem. Poszedł popływać i zemdlał w morzu. Rodzina i inni turyści widzieli, jak miał kłopoty, zanim wezwali pomoc.

Według chwili publikacji turysta w poważnym stanie przebywał w miejscowym szpitalu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.