Kampania Koalicji na rzecz Bezpiecznego Internetu ostrzega dzieci, aby „pomyślały dwa razy” i były świadome niebezpieczeństw związanych z wykorzystywaniem seksualnym w Internecie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Kampania UNICEF-MSDHS-Thailand Safe Internet Coalition ostrzega dzieci, aby „pomyślały dwa razy” i były świadome niebezpieczeństw związanych z wykorzystywaniem seksualnym w Internecie.

BANGKOK, 7 listopada 2023 r - UNICEF, we współpracy z Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego (MSDHS) i Tajlandzka Koalicja na rzecz Bezpiecznego Internetu (TSIC) dzisiaj uruchomiony #Przede wszystkimUwaga kampania zachęcamy dzieci i młodzież do "Pomyśl dwa razy" przed udostępnieniem zdjęć, filmów i danych osobowych w Internecie. Badania pokazują, że kampania ma na celu ochronę dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i molestowaniem w Internecie alarmująca liczba dzieci w Tajlandii stała się ofiarą przemocy w Internecie.

Według raportu Disrupting Harm opublikowanego w 2022 r. przez UNICEF ECPAT i INTERPOL, w 400,000 r. około 12 17 dzieci w wieku 1–10 lat w Tajlandii – prawie 2021 na XNUMX – padło ofiarą niegodziwego i wykorzystywania seksualnego w Internecie. Do incydentów tych doszło głównie w mediach społecznościowych i często dotyczyły zdjęć i filmów o charakterze seksualnym przedstawiających udostępnianie dzieci, szantażowanie lub zmuszanie dzieci do czynności seksualnych.

„Ta kampania ma na celu zwrócenie uwagi na alarmujący trend wymuszenia seksualnego na dzieciach w Internecie. Dlatego każdy musi odegrać kluczową rolę w zapewnieniu ochrony dzieci w Internecie i musimy to zrobić razem” – stwierdziła Varawut Silpa-Acha, Minister Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego. „MSDHS promuje także wśród dzieci bezpieczne zachowania w Internecie. Wzmocnione zostaną także służby ochrony dzieci, w tym reagowanie na zgłoszenia dotyczące znęcania się i zaniedbywania dzieci, aby zapewnić dzieciom dostęp do potrzebnych im usług wysokiej jakości i terminowych”. 

Kampania #CautionFirst rozpoczyna się od jednominutowy film to pokazuje, jak ekscytujące może być nawiązywanie nowych przyjaźni w Internecie – jednocześnie ujawniając potencjalne ryzyko.

„Przestępstwa takie jak te, na które zwracamy uwagę w naszej kampanii, w Tajlandii zdarzają się codziennie chłopcom i dziewczętom, ale są rzadko zgłaszane, ponieważ większość dzieci boi się komukolwiek o tym powiedzieć” – dodał. powiedziany Kyungsun Kim, przedstawiciel UNICEF w Tajlandii. „Musimy współpracować, aby zapobiec takim traumatycznym doświadczeniom, a to wymaga poważnych wysiłków ze strony wszystkich sektorów, od ochrony dzieci po organy ścigania i firmy technologiczne. Możemy zacząć od upewnienia się, że dzieci i rodzice są świadomi zagrożeń, zachowują ostrożność w dzieleniu się informacjami lub nawiązywaniu kontaktów z kimkolwiek w Internecie oraz mają umiejętności umożliwiające ucieczkę lub zareagowanie, gdy staną się ofiarami zachowań przestępczych”.

Oprócz filmu podnoszącego świadomość zagrożeń w Internecie kampania zapewnia także wskazówki i narzędzia dla dzieci i rodziców, które pomogą im zachować bezpieczeństwo w Internecie. Ma również na celu normalizację rozmów na ten temat i zachęcenie dzieci do szukania odpowiedniej pomocy, gdy są zagrożone lub stają się ofiarami wykorzystywania i wykorzystywania seksualnego w Internecie. 

Według raportu Disrupting Harm wiele dzieci będących ofiarami przemocy nie wiedziało, gdzie szukać pomocy i komu powiedzieć, a zaledwie 1–3 procent zgłasza zdarzenia policji. Wiele dzieci obwiniało się i czuło się odpowiedzialnymi za zdarzenia. W raporcie wskazano także, że sprawcami przemocy są najczęściej osoby, które dziecko już zna. 

doc. Prof. Joompol Rodcomdee, przewodniczący TSIC powiedział: „Promując umiejętność korzystania z technologii cyfrowych i inteligencję cyfrową, możemy umożliwić młodym ludziom podejmowanie świadomych decyzji i zrozumienie konsekwencji ich działań w Internecie. Mamy również nadzieję, że poprzez tę kampanię będziemy opowiadać się za silniejszymi reakcjami prawnymi i politycznymi, aby rozwiązać ten narastający problem”. 

Nualphan Lamsam, obywatel Tajlandii UNICEF Ambasador wspiera akcję całym sercem. Wezwała wszystkie sektory – w tym rząd, społeczeństwo obywatelskie i sektor prywatny – do ściślejszej współpracy w celu ochrony dzieci w Internecie. 

„Szkoda w Internecie może spotkać każde dziecko, w dowolnym miejscu i czasie” – stwierdziła Nualphan, znana również jako Madam Pang. „Musimy pamiętać, że dzieci mają do czynienia ze sprawcami, którzy mają duże doświadczenie w oszukiwaniu ich i oszukiwaniu. Ochrona dzieci przed zagrożeniami w Internecie wymaga poprawy wiedzy i umiejętności online wszystkich, w tym samych dzieci. Ważne jest, aby wszyscy zjednoczyli się i uznali ochronę dzieci za pilny i wspólny priorytet”. 

W listopadzie ubiegłego roku Tajlandia utworzyła Koalicję na rzecz Bezpiecznego Internetu jako pierwszy organ współpracujący w celu promowania praktyk w zakresie bezpiecznego Internetu zajmij się zagrożeniami i szkodami w Internecie. Koalicja, na której czele stoi Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego, obejmuje organy ścigania, sektor prywatny, społeczeństwo obywatelskie, dzieci i młodzież oraz organizacje międzynarodowe, w tym UNICEF. Aby promować bezpieczniejsze środowisko internetowe, Królewski Rząd Tajlandii obchodzi wtorek, drugi tydzień lutego, Narodowym Dniem Bezpieczeństwa w Internecie, zbiegającym się z Międzynarodowym Dniem Bezpiecznego Internetu.

Więcej informacji o kampanii #CautionFirst: www.unicef.org/thailand/onlinesafety 

Wersja tajska: www.unicef.org/thailand/th/onlinesafety 

Obejrzyj jednominutowy film https://vt.tiktok.com/ZSNUrmUfR/

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Rudina Vojvoda, UNICEF Tajlandia, 065 472 1060  [email chroniony]

Nattha Keenapan, UNICEF Tajlandia, 086 616 7555, [email chroniony] 

 

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.