Rząd Tajlandii wycofuje się i twierdzi, że lokale rozrywkowe będą mogły podawać alkohol w dłuższych godzinach

Krajowy-

7 listopada 2023 r. wicepremier Anutin Charnvirakul wyjaśnił tajskim mediom ogólnokrajowym informację o wydłużeniu godzin otwarcia dzielnic rozrywkowych do godziny 4:XNUMX w czterech pilotażowych prowincjach.

Obecnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest w trakcie rozpatrywania i wysłuchiwania różnych opinii i skarg mieszkańców oraz właścicieli obiektów rozrywkowych przed przedstawieniem ich Radzie Ministrów– powiedział Anutin.

Anutin przeprosił za wprowadzającą w błąd informację poprzednią informację, że usługi w wydłużonych godzinach pracy nie obejmą sprzedaży alkoholu do godziny 4:XNUMX rano co jest nieprawidłowe. Miał na myśli lokale usługowe podobne do lokali rozrywkowych, które mogą serwować napoje alkoholowe do północy, takie jak restauracje czynne do późna, karaoke i tym podobne. Kwalifikujące się miejsca rozrywki w zatwierdzonych, legalnych strefach rozrywki będą mogły serwować napoje alkoholowe do godziny 4:XNUMX.

Ponadto usługi rozrywkowe w hotelach w czterech pilotażowych prowincjach, czyli Chonburi, Bangkoku, Chiang Mai i Phuket, mogą świadczyć pełną obsługę do godziny 4 rano.

Anutin publicznie oświadczył, że dalsze szczegóły dotyczące usług w godzinach nadliczbowych i związanych z nimi informacji przekaże później Dyrektor Generalny Departamentu Administracji Wojewódzkiej. Jednak polityka tajskiego premiera będzie nadal obowiązywać 15 grudnia 2023 r.

Tymczasem Burmistrz Pattaya potwierdził, że obecnie legalne strefy rozrywki będą uczestniczyć w programie o godzinie 4:15 od XNUMX grudnia. Jednak propozycje rozszerzenia stref na Jomtien, Naklua i Easy Pattaya będą musiały poczekać do przyszłego roku.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/