Diugoń uratowany z liny w Trang – WIDEO

Trang –

Uratowano diugonia, który utknął na linie na wyspie w dystrykcie Gan Tang.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w tym tygodniu personel obszaru innego niż łowiecki Mu Ko Libong w podokręgu Ko Libong poinformował, że widział diugonia, który wciąż żył, złapany na jakiejś linie .

Przybyli na wyspę, aby szukać diugonia i w końcu go znaleźli. Wokół jego ogona owinęła się lina, powodując kilka ran. Była to samica diugonia, która miała około dwóch metrów długości i lina została bezpiecznie usunięta z diugonia. Była jeszcze zdrowa i rany same się zagoją. Planują wypuścić diugonia z powrotem do morza.

„Phuket Express” zauważył, że diugoń jest „zarezerwowanym” gatunkiem morskim w Tajlandii. Prowincja Trang jest domem dla wielu krów morskich, ponieważ występuje w niej mnóstwo trawy morskiej.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.