Phuket będzie gospodarzem konferencji UNESCO Kreatywne Miasta Gastronomii w 2024 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) ogłosiła, że ​​prowincja Phuket została wybrana na gospodarza dorocznej konferencji UNESCO Kreatywne Miasta Gastronomii w 2024 r.

Wybór ten jest wynikiem kandydatury miasta Phuket na gospodarza złożonej w dniu 16 października 2023 r. za pośrednictwem aplikacji internetowej, wraz z 49 miastami członkowskimi z 30 krajów.

Konferencja odbędzie się pod hasłem zaproponowanym przez Phuket: „Od zwyczajnego do niezwykłego: uwolnienie twórczego potencjału lokalnej kuchni na rzecz zrównoważonych praktyk żywieniowych”, prezentując dziedzictwo gastronomiczne Phuket i promując zrównoważony rozwój.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.