Rząd Tajlandii przyspiesza wysiłki w zakresie kontroli broni palnej

BANGKOK (NNT) – W niedawnym oświadczeniu Minister Spraw Wewnętrznych przedstawił postęp we wzmacnianiu kontroli broni palnej. Podkreślił ramy prawne i współpracę organów ścigania w zakresie utrzymania bezpieczeństwa publicznego i ograniczania posiadania broni przez cywilów.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul omówił postępy w przepisach dotyczących broni palnej, stwierdzając, że jego ministerstwo wykonuje swoje obowiązki poprzez rejestrację i wydawanie pozwoleń na posiadanie i noszenie broni palnej.

Podziękował policji za współpracę, przyznając, że bez jej pomocy praca Ministerstwa byłaby trudna. Minister spraw wewnętrznych podkreślił rolę zarządzania administracyjnego, podczas gdy egzekwowanie prawa leży przede wszystkim w gestii policji.

Anutin stwierdził, że obywatele Tajlandii legalnie posiadają ponad 10 milionów sztuk broni palnej, co rodzi pytanie, dlaczego tak wielu Tajów posiada broń. Nalegał, aby zapewnić społeczeństwo, że prawo i państwo mają je chronić, a nie powszechne noszenie broni w samoobronie. Podkreślił, że łatwość zdobycia broni palnej przyczynia się do problemu i że jest to niedopuszczalne.

Wicepremier Anutin zauważył także, że od momentu nominacji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych musi dopilnować, aby broń palna nie była postrzegana jako opcja dla obywateli, i jest zaangażowany w egzekwowanie ścisłej kontroli nad jej posiadaniem. Nalegał, aby wszystkie agencje stanowe podjęły poważne i rygorystyczne działania w celu skutecznego stosowania przepisów w celu rozwiązania tego problemu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.