Nielegalny przewodnik wycieczek zagranicznych aresztowany na lotnisku w Phuket

Phuket -

Na międzynarodowym lotnisku w Phuket aresztowano nielegalnego zagranicznego przewodnika po Krabi.

Przedstawiciele służb imigracyjnych na lotnisku w Phuket powiedzieli „Phuket Express”, że w tym tygodniu aresztowali cudzoziemca na międzynarodowym terminalu przylotów. Zarzuca się mu, że pełni funkcję przewodnika turystycznego bez pozwolenia i pracuje bez odpowiedniego pozwolenia na pracę. Został zabrany na komisariat policji Ao Nang w Krabi w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Władze lotniska w Phuket nie podały jednak tożsamości mężczyzny, jego wieku ani narodowości. Nie ustalili też, gdzie pracował mężczyzna ani czy jego pracodawcy grożą jakiekolwiek zarzuty prawne.

Podobny artykuł:

Dwóch obywateli Chin zostało aresztowanych na międzynarodowym lotnisku w Phuket za nielegalną pracę w Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.