Rząd spieszy się z ewakuacją Tajów ze strefy konfliktu w Birmie

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Ministerstwo Spraw Zagranicznych intensyfikuje wysiłki mające na celu ewakuację obywateli Tajlandii w odpowiedzi na eskalację konfliktu w regionie Laukkaing w Birmie. Niedawno zwołano spotkanie w celu koordynowania działań pomocowych dla 293 osób przebywających obecnie w Birmie.

Ministerstwo stwierdziło, że wśród osób osieroconych 164 znajduje się pod opieką władz Birmy, 18 pracuje w lokalach rozrywkowych, a 32 zostały zwolnione przez pracodawców i oczekują na ewakuację. Wyzwania jednak nadal istnieją, ponieważ pracodawcy nie zwolnili 53 Tajów, a 26 jest nieosiągalnych.

41 Tajów niedawno wypuszczonych z Laukkaing znajduje się obecnie pod ochroną Armii Stanowej United Wa. Ambasada Tajlandii w Rangunie pracuje obecnie nad zapewnieniem im bezpiecznego powrotu i bada bezpieczne trasy ewakuacji.

Sytuacja stała się pilniejsza po wybuchu bomby w pobliżu miejsca schronienia tych obywateli. Pomimo wysiłków ambasada nie uzyskała dostępu do tego obszaru ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa wyrażone przez władze Birmy. Ambasada prowadzi obecnie weryfikację obywatelstwa za pomocą rozmów wideo, aby ułatwić wydawanie dokumentów podróży osobom oczekującym na repatriację.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.