Nielegalne narkotyki i e-papierosy szeroko rozpowszechnione w Phuket – twierdzą urzędnicy

Phuket -

Zarówno liczba sprzedawców, jak i użytkowników nielegalnych narkotyków i e-papierosów w Phuket wzrosła, twierdzą odpowiedni urzędnicy.

Spotkanie odbyło się w piątek (10 listopada).th) w Sali Prowincji Phuket, której przewodniczy gubernator Phuket Sophon Suwannarat.

Gubernator Sophon powiedział, że w roku od października 2022 r. do września 2023 r. miały miejsce łącznie 1,792 indywidualne przypadki konfiskaty tabletek metamfetaminy, co stanowi wzrost. W przypadku heroiny odnotowano 17 przypadków, co również stanowi wzrost.

Od października 2022 r. do września 2023 r. w Phuket skonfiskowano łącznie 163,621 13.04 tabletek metamfetaminy, 0.06 kilograma metamfetaminy w postaci kryształów, 23 kilograma heroiny, 7.44 tabletki ecstasy i XNUMX kilograma kokainy.

E-papierosy są szeroko rozpowszechnione w miejscach edukacyjnych. Nastolatki eksperymentowały także z różnymi składnikami dodawanymi do soku Kratom. Wzrosła zarówno liczba osób zażywających narkotyki, jak i dilerów, a urzędnicy w dalszym ciągu rozprawiają się z nielegalnymi narkotykami.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.