Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: wyjaśnienie wydłużonych godzin otwarcia lokali rozrywkowych w celu umożliwienia sprzedaży alkoholu i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 6 listopada 2023 r. do niedzieli 12 listopada 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Wicepremier Anutin Charnvirakul wyjaśnił tajskim mediom ogólnokrajowym kwestię wydłużenia godzin otwarcia dzielnic rozrywkowych do 4:XNUMX rano w czterech pilotażowych prowincjach.

Kwalifikujące się miejsca rozrywki w zatwierdzonych, legalnych strefach rozrywki będą mogły serwować napoje alkoholowe do godziny 4:XNUMX.

2. Policjanci z Lumpini 5 listopada schwytali kierowcę tuk-tuka, który rzekomo potrącił brytyjskich i indyjskich turystów stalowym kluczem w Pathumwan w Bangkoku.

Twierdził rzekomo, że turyści próbowali mu zrobić krzywdę, a jego działanie było w samoobronie.

3. Wybitny zbiegły więzień w Nakhon Si Thammarat wciąż żyje po długotrwałej strzelaninie z tajską policją w paśmie górskim w Trang.

Tajska policja nie znalazła ciała Sia Panga i uważa, że ​​nadal żyje, ale może zostać ranny. Wciąż trwa masowa obława.

4. Ciężarówka rzekomo przewożąca duże ilości gliny wpadła pod ulicą do tunelu kabli elektrycznych i sygnałowych w Sukhumvit 64/1 w Bangkoku.

Gubernator Bangkoku Chadchart Sittipunt stwierdził, że ciężarówki nie mogą przewozić ładunku przekraczającego 25 ton. Ciężarówka przewoziła jednak 37 ton.

5. Zespoły ratownicze z Chiang Mai otrzymały raport o wypadku furgonetki dojeżdżającej do pracy, która rozbiła się na poboczu drogi Chiang Mai – Pai, Mae Taeng, Chiang Mai. Zgłoszono dwie ofiary zagranicznego turysty i XNUMX osób rannych.

Spoczywaj w pokoju ofiarom.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.