Parki narodowe zaostrzają egzekwowanie zakazu spożywania alkoholu

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Siedem znanych parków narodowych na północy intensyfikuje egzekwowanie zakazu spożywania alkoholu, ponieważ oczekuje się wzrostu liczby odwiedzających w zimnych porach roku. Zakaz obowiązujący od 2021 r. ma na celu zapewnienie odwiedzającym możliwości korzystania z naturalnego piękna parków i zapobieganie szkodom dla środowiska, często powodowanym przez nietrzeźwych gości.

Doi Suthep-Pui, Op Khan, Phu Hin Rong Kla, Doi Inthanon, Chae Son, Phu Soi Dao i Phu Chi Fa należą do parków, w których przeprowadzane są te ataki. Sieć StopDrink, organizacja pozarządowa działająca na rzecz ograniczenia spożycia alkoholu, wspiera te wysiłki, podkreślając potrzebę wprowadzenia rygorystycznych środków w godzinach szczytu odwiedzin.

Osobom naruszającym zakaz grozi kara do 1,000 bahtów grzywny lub miesiąc więzienia. Aby promować świadomość, Park Narodowy Doi Suthep-Pui zainstalował znaki ostrzegawcze i aktywnie rozpowszechnia informacje o zakazie na swojej oficjalnej stronie na Facebooku. Pracownicy parku zachęcają również gości do udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska poprzez usuwanie wszelkich śmieci z kempingów przed wyjazdem.

Park Narodowy Op Khan, który ma jedno wejście, przeprowadza przy wejściu standardowe kontrole napojów alkoholowych. Biorąc jednak pod uwagę spodziewany wzrost liczby odwiedzających, władze parku planują przeprowadzać wyrywkowe patrole na kempingach, aby zapewnić przestrzeganie zakazu spożywania alkoholu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.