Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: indyjscy turyści przybywają bez obowiązku wizowego i nie tylko!

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 6 listopada 2023 r. do niedzieli 12 listopada 2023 r.

  1. W Chalong aresztowano kobietę po tym, jak rzekomo otworzyła konta bankowe oszustom z call center, których ofiary straciły ponad milion bahtów.

Oszuści prosili ofiary o dodanie ich za pośrednictwem aplikacji LINE. Następnie nagrali wideo z ofiarami prezentującymi się w policyjnych mundurach.

2. W Phuket aresztowano mężczyznę po rzekomym napaści na tle seksualnym na swoją koleżankę w Rayong.

Podejrzany poprosił pokrzywdzoną, aby po pracy poszła z nim na kolację i napiła się alkoholu. Następnie podejrzany groził ofierze i zmusił ją do udania się do swojego pokoju w Rayong.

3. Wyjaśnienia na międzynarodowym lotnisku w Phuket po wycieku wody z dachu terminalu krajowego, który spowodował poślizg pasażerów.

Lotnisko ulepszy system odprowadzania wody, aby zapobiec tego typu zdarzeniom w przyszłości. Przeprosili za niedogodności.

4. Dwóch zagranicznych pasażerów zostało rannych po tym, jak minivan zderzył się z potrąconym pickupem, a następnie przewrócił się na Patong Hill.

Nietrzeźwy brazylijski kierowca pickupa został aresztowany po wypadku, w którym uderzył w minivana, który następnie przewrócił się na Patong Hill, raniąc zagranicznych pasażerów.

Na chwilę obecną podejrzany pozostaje w areszcie.

5. 25-letni mężczyzna został aresztowany z 246,000 XNUMX tabletek metamfetaminy w pokoju w Thalang na Phuket.

Zarówno liczba sprzedawców, jak i użytkowników nielegalnych narkotyków i e-papierosów w Phuket wzrosła, twierdzą odpowiedni urzędnicy.

Ten poważny połów nielegalnych narkotyków wywołał sporo dyskusji na naszych platformach społecznościowych.

6. W ubiegły weekend Phuket powitał pierwszą grupę turystów z Indii udających się do Tajlandii w ramach nowego programu bezwizowego.

W tej chwili nie ma bezpośredniego lotu z Tajwanu do Phuket. Jednak od 1 styczniastOd 2024 r. bezpośrednie połączenie będzie realizowane codziennie i będzie mogło przewozić około 180 pasażerów. Tajwan uzyskał także zgodę na bezpłatny wjazd wraz z Indiami.

To tyle na ten tydzień. Uważajcie i bądźcie bezpieczni!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.