Rząd Tajlandii planuje zapewnić w całym kraju czystą wodę pitną z kranu, mówi Minister Spraw Wewnętrznych

Krajowy-

W dniu 9 listopada 2023 r. wicepremier Anutin Charnvirakul przekazał urzędnikom rządu Tajlandii zasady dotyczące dostaw energii elektrycznej i wody, aby odciążyć obywateli Tajlandii.

Zarówno tajskie władze metropolitalne, jak i regionalne władze zgodziły się na odroczenie płatności rachunków za prąd lub wodę o 3 miesiące, jeśli rachunki za prąd lub wodę wynoszą odpowiednio mniej niż 300 i 150 bahtów miesięcznie.
Anutin publicznie oświadczył, że rząd Tajlandii zapewni także czystą wodę pitną z kranu bez dodatkowych opłat. Tajski Metropolitan Waterworks Authority ma potencjał, aby skutecznie zarządzać nową polityką– dodał Anutin.
Butelka wody może kosztować 10-20 bahtów, ale picie wody z kranu znacznie odciąży miliony obywateli Tajlandii o niskich dochodach, powiedział wicepremier.

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób i kiedy rząd Tajlandii wprowadzi tę politykę w życie w całym kraju ani jakie kroki są niezbędne do realizacji tego planu, zauważają media TPN. Nie podano harmonogramu, kiedy na szczeblu krajowym będzie dostarczana czysta woda pitna z kranu. Czysta woda z kranu jest przedmiotem regularnego problemu w Tajlandii od wielu lat, zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.