THAI odnotowuje zysk w wysokości 16 miliardów bahtów w związku z ożywieniem turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Thai International Airways Plc (THAI) odnotowało powrót z zyskiem netto w wysokości 16.31 miliarda bahtów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r., napędzany ożywieniem w sektorze turystycznym. Oznacza to znaczną poprawę w stosunku do straty odnotowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W trzecim kwartale THAI i jej spółki zależne osiągnęły zysk netto w wysokości 1.55 miliarda bahtów w porównaniu ze stratą w wysokości 4.78 miliarda bahtów w roku poprzednim. Przychody firmy wzrosły o 12.6% do 37 miliardów bahtów dzięki zwiększonym przychodom z transportu pasażerskiego.

Poprawa efektywności operacyjnej zaowocowała znacznym wzrostem EBITDA i zyskiem z działalności podstawowej w wysokości 7.72 miliarda bahtów. Lini lotniczej udało się osiągnąć niewielki wzrost całkowitych wydatków pomimo wyższych wolumenów produkcji i transportu.

Najnowsze strategie operacyjne THAI obejmują poszerzenie tras lotów, zwłaszcza do Japonii, oraz integrację dodatkowych samolotów linii Thai Smile Airways w celu zwiększenia wydajności usług. Posunięcie to stanowi część szerszej strategii linii lotniczej mającej na celu usprawnienie operacji i dostosowanie się do odradzającej się branży turystycznej.

Na koniec września 2023 r. suma aktywów THAI znacząco wzrosła, czemu towarzyszył wzrost zobowiązań. Jednakże ujemny kapitał własny linii lotniczej zmniejszył się, odzwierciedlając trwającą poprawę sytuacji finansowej.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.