Liczba ofiar śmiertelnych wśród tajskich pracowników w Izraelu wzrosła do 39

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Liczba ofiar śmiertelnych tajskich pracowników w Izraelu tragicznie wzrosła do 39, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że 11 listopada zginęło pięć kolejnych osób. Najnowsza aktualizacja jest następstwem identyfikacji ofiar przez władze izraelskie, jak podaje ambasada Tajlandii w Tel Awiwie .

Według stanu na 10 listopada w konflikcie 19 osób zostało rannych, a 25 obywateli Tajlandii zostało wziętych jako zakładników. Czterech rannych pracowników przebywa obecnie na leczeniu w izraelskich szpitalach. Pannabha Chandraramya, ambasador Tajlandii w Izraelu, wraz z inspektorem Urzędu Ubezpieczeń Społecznych odwiedzili trzech rannych pracowników, którzy według doniesień dobrze wracają do zdrowia.

W odpowiedzi na kryzys Ministerstwo Pracy rozpatruje roszczenia odszkodowawcze składane przez tajskich pracowników za pośrednictwem funduszu dla pracowników zagranicznych. Zgłoszono około 6,000 roszczeń, z czego połowa została już rozpatrzona, a reszta ma zostać rozpatrzona w ciągu tygodnia. Każdemu pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości 15,000 XNUMX bahtów. Wystąpiły jednak pewne opóźnienia ze względu na problemy z dokumentacją.

Ministerstwo Pracy planuje także zaproponować na następnym posiedzeniu gabinetu dalszą pomoc finansową, obejmującą 50,000 XNUMX bahtów dla każdej osoby powracającej oraz wsparcie dla rodzin zmarłych. Dotyczy to również pracowników, którzy samodzielnie powrócili do Tajlandii, a wielu z nich stara się o zwrot kosztów podróży.

Przed eskalacją konfliktu 7 października w Izraelu przebywało około 30,000 8,000 tajskich pracowników, z czego około 20,000 XNUMX zostało repatriowanych. Pomimo trwającego konfliktu ponad XNUMX XNUMX obywateli Tajlandii zdecydowało się pozostać w Izraelu.

Kontynuowane są wysiłki mające na celu uwolnienie tajskich zakładników, a Minister Spraw Zagranicznych wyraził optymizm co do ich wcześniejszego uwolnienia, biorąc pod uwagę ich lokalizację w stosunkowo bezpieczniejszych obszarach.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.