Minister zdrowia Tajlandii przedstawia środki mające na celu rozwiązanie problemów zdrowotnych w związku z wydłużonymi godzinami świadczenia usług rozrywkowych

Krajowy-

W dniu 10 listopada 2023 roku dr Cholnan Srikaew, Minister Zdrowia Publicznego, publicznie oświadczył o grupie dotkniętej przez napoje alkoholowe, ofiary jazdy pod wpływem alkoholu, który zwrócił się do rządu Tajlandii o podjęcie środków zaradczych w postaci proponowanych wydłużonych godzin świadczenia usług w miejscach rozrywki.

Jako przedstawiciel Zdrowia Publicznego dr Cholnan ujawnił tajskim mediom krajowym, że polityka tajskiego rządu musi zapewniać równowagę między aspektami gospodarczymi i zdrowotnymi. Należy także chronić jakość życia obywateli.

"W odniesieniu do Strefy rozrywkowe, które przedłużyły usługi do 4 rano od 15 grudniarząd Tajlandii wprowadził środki ostrożności mające na celu wsparcie tej sytuacji zgodnie z tajskimi przepisami prawnymi. Szczególnie ochrona grup konsumentów alkoholu miała na celu zapobieganie wypadkom drogowym i innym szkodliwym zjawiskom” – powiedział Cholnan.

Na przykład jedna z propozycji jest taka, aby każdy przed pójściem do domu poddał się badaniu na obecność alkoholu w organizmie, badanie zostanie przeprowadzone w miejscach rozrywki i musi wykazać, że prawnie dopuszczalny poziom alkoholu we krwi jest niższy niż 50 mg% lub należy wezwać taksówkę po kliencie . Innym przykładem jest to, że osobom pijącym zabrania się prowadzenia pojazdów w jakikolwiek sposób, a podmioty świadczące usługi rozrywkowe muszą zapewniać im przejażdżki po gradzie.

TPN zauważa, że ​​są to jedynie propozycje i nie jest jasne, w jaki sposób miałyby być egzekwowane.

Cholnan dodał jednak dalej, że omówiona zostanie dalsza analiza w celu ustalenia, czy właściciele lokali rozrywkowych mogliby posiadać uprawnienia do przeprowadzania badania zawartości alkoholu i powstrzymywania się od sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym. zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.