Premier Tajlandii stanowczo zaprzecza zezwoleniu chińskiej policji na patrole

Krajowy-

5 listopada 00 r. o godzinie 13:2023 (czasu lokalnego San Francisco) premier Tajlandii Srettha Thavisin publicznie zaprzeczył oświadczeniom pani Thapanee Kiatphaibool, gubernator Urzędu ds. Turystyki Tajlandii (TAT), w sprawie rozmieszczania przez rząd Tajlandii chińskich funkcjonariuszy patrolowych w obszarach turystycznych w Tajlandii.

„Tajska policja musi pełnić wyłącznie obowiązki patrolowe. Chociaż tajlandzcy funkcjonariusze policji wymieniają się informacjami o przestępstwach z chińską policją, co, jak się uważa, zapewnia chińskim turystom większe zaufanie, nie oznacza to, że rząd Tajlandii pozwoliłby chińskiej policji na tajskie ulice.

To kwestia nieporozumień w komunikacji” – stwierdził premier Tajlandii.

Przeczytaj poprzednie oświadczenie pani Thapanee Kiatphaibool, gubernatora TAT.
Srettha dodał ponadto, że nie ma żadnych szczegółów na temat rozmieszczenia chińskiej policji patrolowej w Tajlandii, jednak zgłoszono jedynie jako wymianę informacji kryminalnych na temat nielegalnych czynów od grupy Chińczyków do Chińczyków w Tajlandii.
Srettha zdecydowanie zapewnił, że nigdy nie rozmawiał podczas tej wizyty o rozmieszczeniu sił chińskich w Tajlandii spotkanie dyplomatyczne z prezydentem Chin. Sprawa musi być jasna dla wszystkich stron, podsumował Srettha.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/