AKTUALIZACJA: Podejrzani aresztowani po uszkodzeniu dziesięciu autobusów procą w Phuket

Phuket -

Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych po tym, jak powiedzieli, że zostali wynajęci do uszkodzenia dziesięciu autobusów w Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Policja poszukuje podejrzanego, który w Rassada uszkodził autobusy procą.

Teraz aktualizacja:

Policja prowincji Phuket powiedziała Phuket Express, że we wtorek (14 listopadath) aresztowali dwóch podejrzanych, zidentyfikowanych jedynie jako 34-letni pan Noon i 29-letni pan Sarayut z Pattani. Zostali aresztowani w domu i na parkingu autobusowym w Soi Lueang Por Kluem w Wichit, Mueang Phuket. Zabezpieczono przy nich dwie proce i 72 żelazne kule służące do proc.

Nakaz aresztowania został wydany 13 listopada przez Sąd Prowincjonalny w Phuketth, 2023. Obydwaj mężczyźni są oskarżeni o uszkodzenie pojazdów komunikacji miejskiej, spowodowanie krzywdy innych osób oraz spowodowanie szkód w mieniu.

Jak poinformowała policja, obaj przyznali się do zarzutów. Od 26 października procami uszkodzili w sumie dziesięć autobusówth do listopada 11th, 2023. Zatrudniono ich za 1,000 bahtów za autobus, ale nie potrafili podać pełnego imienia i nazwiska osoby lub osób, które ich zatrudniły, ani tego, kogo reprezentowali.

Donoszono, że uszkodzone autobusy pochodzą z innych prowincji. Są zatrudniani do transportu pasażerów w Phuket, ponieważ ich ceny są tańsze niż autobusy w Phuket. Policja kontynuuje dochodzenie, aby dowiedzieć się, kto ich zatrudnił, w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.