Jak dotąd w tym roku 141 zgonów i 18,600 XNUMX obrażeń w wyniku wypadków drogowych na Phuket

Phuket -

W sumie od stycznia do listopada tego roku w wypadkach drogowych w Phuket zginęło 141 osób, a 18,600 2023 zostało rannych – podają urzędnicy z Phuket.

Gubernator Phuket Sophon Suwannarat powiedział tajskim mediom, że liczba wypadków drogowych w Phuket stale rośnie. W latach 2017–2022 średnia liczba zgonów wyniosła 135 rocznie, co oznacza średnio 11 zgonów miesięcznie.

W tym roku 2023 od stycznia do 13 listopadathliczba ofiar śmiertelnych wynosi 141, a 18,600 115 zostało rannych. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, w którym odnotowano 26 zgonów, oznacza to wzrost o 12 zgonów. Średnia liczba zgonów w 2023 r. wyniesie XNUMX miesięcznie.

Celem Phuket jest zmniejszenie do przyszłego roku liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych do mniej niż 110 rocznie, koncentrując się na strategii zwiększonego egzekwowania przepisów ruchu drogowego, kampaniach na rzecz bezpieczeństwa drogowego i zwalczaniu jazdy pod wpływem alkoholu, głównej przyczyny ofiar śmiertelnych i obrażeń w wypadkach, które nie są tylko w Phuket, ale w całej Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.