Australijczyk aresztowany na lotnisku w Phuket po wręczeniu urzędnikom imigracyjnym paszportu z kokainą w środku

Phuket -

26-letni Australijczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po przybyciu na miejsce i wręczeniu funkcjonariuszom paszportu z kokainą w środku.

Urząd imigracyjny w Phuket powiedział Phuket Express, że we wtorek (14 listopadath) aresztowali 26-letniego Australijczyka na terminalu przylotów międzynarodowych. Zabezpieczono przy nim 0.17 grama kokainy. Został zabrany na komisariat policji w Sakoo, gdzie usłyszał zarzuty importu narkotyków kategorii 2 do królestwa i nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 2.

Australijczyk przybył do Phuket z Sydney w poniedziałek (13 listopada). W punkcie kontrolnym podał swój paszport funkcjonariuszom imigracyjnym, a funkcjonariusze znaleźli w paszporcie małą plastikową torebkę zawierającą biały proszek. Po badaniu funkcjonariusze potwierdzili, że biały proszek to kokaina.

Nazwisko podejrzanego zostało utajnione przez „Phuket Express” i nie było jasne, czy tajska policja będzie współpracować z australijskimi odpowiednikami, aby dokładniej zbadać mężczyznę.

Podejrzany pozostawał w areszcie policyjnym do czasu postawienia mu wyżej wymienionych zarzutów prawnych. Zaprzeczył wszystkim oskarżeniom i twierdził, że paczka nie była jego, nie miał pojęcia, skąd pochodzi, i powiedział, że nigdy w życiu nie zażywał narkotyków.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.